Erdoğan Yüce divan yolunda! | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
   
 
Erdoğan Yüce divan yolunda!


CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar tarafından hazırlanarak TBMM CHP Grubuna verilen ve dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Yüce Divan’da yargılanması istenen Meclis Soruşturma önergesinden ilginç detaylar çıktı. “8 Saat para taşıdılar, yine de sıfırlanmadı”

 

Sağlar, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada 17-25 Aralık operasyonları döneminde, Bilal Erdoğan’ın İstanbul’daki evinden 8 saat süreyle para taşındığını, buna rağmen tüm paranın ‘Sıfırlanamadığını’’ ve 30 milyon Euro daha nakit para kaldığını iddia etti. Sağlar tarafından hazırlanan Meclis soruşturma önergesi metininde de bu konuda şu bilgiler yer aldı:

 

PARA ERDOĞAN’IN: Erdoğan’ın oğlunun evinde bulunan paranın Başbakan’a ait olduğu, bu para miktarının Başbakan’ın olağan gelirleriyle uyumlu olmayacak tutarda bulunduğu, Başbakanın İstanbul’daki diğer evlerinde, çocuklarında, damadında ve kardeşinde de yüklü miktarda paraların saklandığı, konutlarda bulunan paraların tümüyle başka yerlere aktarılması için Erdoğan’ın ‘Sıfırlanması’ talimatını verdiği.

 

8 SAAT TAŞINDI: 17 Aralık 2013 günü saat 15.39′da yapılan telefon görüşmesinde, paraların tahliye işlemlerinin saatlerdir sürmesine rağmen tamamlanamadığı ve bütünüyle taşıma için havanın karanlık olmasının beklendiği, aynı gün saat 23.15′de, yani ilk görüşmeden yaklaşık 8 saat sonra dahi evde para kaldığı, bu para miktarının da 30 milyon Euro olduğu, paranın bir türlü eritilemediği, örneğin Tunç adlı kişinin fazla yer kaplaması nedeniyle 10 milyon Euro parayı ancak kabul edebildiği;

 

KURYE TAŞIDI: Rıza Sarraf’ın kuryesi tarafından, Başbakanın çocuklarının yöneticisi oldukları TURGEV’e para götürüldüğü, tüm bulgular birlikte değerlendirildiğinde ‘Sıfırlanmak’ istenen paraların, yasal olmayan yollardan edinildiği kanısı doğmaktadır. Bu eylemler haksız mal edinme kapsamına girdiğinden, haksız mal edinme, mal kaçırma veya gizleme suçu da düşünüldüğünde, 61. Hükümetin Başbakanı Erdoğan hakkında Haksız mal edinme, mal kaçırma ve gizleme, Görevi kötüye kullanma, Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi, Yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs, Suçluyu kayırma, Nüfuz ticareti suç iddialarıyla Meclis Soruşturması açılmalıdır.’’
KAYNAK : SÖZCÜ

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

   
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
    FLAŞ HABER
 
  MERSİN’DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
 
22.08.2019
 
  60 yaşın altındaki emeklilerin ücretsiz toplu taşıma kartları iptal edildi.
 
21.08.2019
 
  AYDIN SEZGİN: DOĞA KATLİAMLARININ SORUMLUSU TEK ADAM REJİMİDİR
 
18.08.2019
 
  YENİŞEHİR, KIBRIS’LA İLİŞKİLERDE ÖNCÜ OLACAK
 
17.08.2019
 
  Fedakar baba kurtarmak istediği oğluyla birlikte boğuldu
 
16.08.2019
 
  MERÇED BAŞKANI ASLAN. "6 AĞUSTOS TARİHTE YAŞANAN ÇOK ACIMASIZ KARA BİR GÜNDÜR".
 
7.08.2019
 
  TOROSLAR BELEDİYESİ İLE TOROS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ
 
7.08.2019
 
  OYUNCULUK HAYALLERİNE TOROSLAR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU’NDA KAVUŞTULAR
 
7.08.2019
 
  BAŞARIR’DAN "MİLLET VEKİLLERİ AYDA 22 MİLYON LİRA İLE GEÇİNEMİYOR DİYEN ŞE
 
4.08.2019
 
  BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE ÖFKE KONTROLÜ EĞİTİMİ
 
2.08.2019
 
  TISİAD’TAN KUTSO’YA ZİYARET
 
1.08.2019
 
  GENÇLER BÜYÜKŞEHİR’LE ÜNİVERSİTE TERCİHİNİ YAPTI
 
1.08.2019


  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 
 

  YAZARLAR
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA