Erdoğan Yüce divan yolunda! | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
   
 
Erdoğan Yüce divan yolunda!


CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar tarafından hazırlanarak TBMM CHP Grubuna verilen ve dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Yüce Divan’da yargılanması istenen Meclis Soruşturma önergesinden ilginç detaylar çıktı. “8 Saat para taşıdılar, yine de sıfırlanmadı”

 

Sağlar, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada 17-25 Aralık operasyonları döneminde, Bilal Erdoğan’ın İstanbul’daki evinden 8 saat süreyle para taşındığını, buna rağmen tüm paranın ‘Sıfırlanamadığını’’ ve 30 milyon Euro daha nakit para kaldığını iddia etti. Sağlar tarafından hazırlanan Meclis soruşturma önergesi metininde de bu konuda şu bilgiler yer aldı:

 

PARA ERDOĞAN’IN: Erdoğan’ın oğlunun evinde bulunan paranın Başbakan’a ait olduğu, bu para miktarının Başbakan’ın olağan gelirleriyle uyumlu olmayacak tutarda bulunduğu, Başbakanın İstanbul’daki diğer evlerinde, çocuklarında, damadında ve kardeşinde de yüklü miktarda paraların saklandığı, konutlarda bulunan paraların tümüyle başka yerlere aktarılması için Erdoğan’ın ‘Sıfırlanması’ talimatını verdiği.

 

8 SAAT TAŞINDI: 17 Aralık 2013 günü saat 15.39′da yapılan telefon görüşmesinde, paraların tahliye işlemlerinin saatlerdir sürmesine rağmen tamamlanamadığı ve bütünüyle taşıma için havanın karanlık olmasının beklendiği, aynı gün saat 23.15′de, yani ilk görüşmeden yaklaşık 8 saat sonra dahi evde para kaldığı, bu para miktarının da 30 milyon Euro olduğu, paranın bir türlü eritilemediği, örneğin Tunç adlı kişinin fazla yer kaplaması nedeniyle 10 milyon Euro parayı ancak kabul edebildiği;

 

KURYE TAŞIDI: Rıza Sarraf’ın kuryesi tarafından, Başbakanın çocuklarının yöneticisi oldukları TURGEV’e para götürüldüğü, tüm bulgular birlikte değerlendirildiğinde ‘Sıfırlanmak’ istenen paraların, yasal olmayan yollardan edinildiği kanısı doğmaktadır. Bu eylemler haksız mal edinme kapsamına girdiğinden, haksız mal edinme, mal kaçırma veya gizleme suçu da düşünüldüğünde, 61. Hükümetin Başbakanı Erdoğan hakkında Haksız mal edinme, mal kaçırma ve gizleme, Görevi kötüye kullanma, Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi, Yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs, Suçluyu kayırma, Nüfuz ticareti suç iddialarıyla Meclis Soruşturması açılmalıdır.’’
KAYNAK : SÖZCÜ

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

   
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
    FLAŞ HABER
 
  Öğrencilerin niteliğini artıracak işbirliği protokolüne imzalar atıldı
 
22.3.2019
 
  Hayal eden ve üreten bir nesil için, ‘Bilim karavanı yollarda’
 
19.3.2019
 
  Çocuklar “Anne babanıza söyleyin bize oy versinler”
 
18.3.2019
 
  Başkan Tarhan, ’Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi’ni İmzalad
 
15.3.2019
 
  ÖNCELİĞİMİZ KADINLAR OLACAK’
 
9.3.2019
 
  KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI GÜNEY BÖLGE ŞUBESİ’NDE SÖYLEŞİ:DÜNYADA VE TÜRKİYE
 
7.3.2019
 
  MTOSB’de sanayici kadınlar 8 Mart’ı kutladı
 
7.3.2019
 
  TÜRK DÜNYASI TİYATRO, GÜNLERİ ‘DAĞILAN TİFAQ’ OYUNU İLE BAŞLADI
 
5.3.2019
 
  ERDEMLİ’DE DUYARLI BELEDİYECİLİK
 
1.2.2019
 
  BAŞKAN TUNA ; “METROPOL İŞ MERKEZİNİ CANLANDIRACAĞIZ”
 
31.1.2019
 
  Mezitli Belediye Lokantası hizmete girdi
 
23.1.2019
 
  CHP’Lİ GÖKÇEL: İTHALAT EKEN KRİZ BİÇER
 
20.1.2019


  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 
 

  YAZARLAR
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA