BAŞKAN SEÇER MERSİN TARSUS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GENEL KURULUNA KATILDI | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
   
 
BAŞKAN SEÇER MERSİN TARSUS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GENEL KURULUNA KATILDI


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) 14.Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Seçer, Organize Sanayi Bölgesi için Büyükşehir Belediyesi olarak verecekleri katkılardan bahsederek, “Alt yapı çalışmaları ve ulaşım sorununu aşmaya yarayacak çalışmalar yapacağız. Birincisi, seçim öncesi de dile getirdiğim 2. Çevre yolunun ilk etapta MTOSB’ye bağlanması. İkincisi de bu yolu Tarsus sebze haline kadar taşıyabilmemiz. Burada valiliğimiz ile birlikte çalışmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

MTOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula Başkan Seçer’in yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ve MTOSB yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Divan üyelerine yetki verilmesi ile başlayan genel kurul Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Halil Yılmaz’ın 2017 Haziran- 2019 Mayıs dönemine ait faaliyet raporunun yer aldığı sunumu ile devam etti. Sunumun ardından Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su’da birer konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Seçer, “Organize Sanayi Bölgeleri için gerekli katkıları yapacağız”

Genel Kurulda yaptığı konuşmasında organize sanayi bölgelerinin kendileri için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Başkan Seçer, “Organize Sanayi Bölgeleri bizim için son derece önemli. Elimizden geleni, gereken katkıları yapma zorunluluğumuz var. Bunun farkındayız. Bizden beklentilerinizi biliyoruz. Organize sanayi bölgemiz mevcut 5. etabına doğru devam eden büyümesi,  arsa değeri, stratejisi,  üretim kalemleri ve firmaları ile bizim için son derece önemli. Bölgenin gelişmesi için elbette her türlü katkıyı vereceğiz. Bundan endişeniz olmasın” dedi.

“Karşılıklı heyet kurulmalı”

MTOSB ve Büyükşehir Belediyesi’nin karşılıklı heyet kurması gerektiğini ve bu heyetin sorunların hızlı çözümü noktasında öncülük etmesi gerektiğini ifade eden Seçer,  “Sorunların çok çabuk çözülebilmesi için bu heyet bir araya gelsin. Sorunlar çok çabuk çözülsün. Hızlı hareket etmemiz lazım. Geciken çözüm kaybedilmiş bir enerjidir” ifadelerine yer verdi.

1/5 binlik Nazım İmar Planı çalışmalarının ikinci etabının yatırım ve istihdam alanları için son derece önemli olduğunu sözlerine ekleyen Seçer, “1/5 binlik Nazım İmar Planında bizim için önemli olan 2. kısmı. Asıl önemli olan doğu yakası. Çünkü bütün yatırımların kurulduğu alan burada. Bizim de kurguladığımız ve birçok sanayicinin yatırım yaptığı depo faaliyetleri, üretim alanları burada.  Burada Devlet Su İşleri ve Tarım teşkilatının görüşleri çok önemli ve bizi bağlayıcı oluyor” diye belirtti.

“Ben hizmet yapmak, çalışmak, gecemi gündüzüme katmak istiyorum”

Mersin’e hizmet etme noktasında karşılıklı diyaloğun oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Seçer, “Ben hizmet yapmak, çalışmak, gecemi gündüzüme katmak istiyorum. Bürokrasinin, Ankara Merkez yönetimin bana sağlayacağı katkılar hizmet noktasında benim işimi kolaylaştırır. Ben bu dönemde öyle bir Mersin hayal ediyorum. Bu hayalin ötesinde gerçek olacak. Üzerime düşen vazifeyi yapacağım. 1/5 binlikte Sayın Valimin katkısının çok olacağını düşünüyorum. İmar planının ikinci kısmını bir an önce hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

“Sizler bizim başımızın tacısınız”

Başkan Seçer, iş dünyası ile daha yakın ilişkiler kurabileceğini, önemli yatırımların önünü açabilecek, yerel bürokrasiyi ortadan kaldırabilecek, daha pratik çözümler üretebileceğini aktararak sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Ben de iş dünyasından gelen biri olduğum için, iş dünyası ile yakın ilişkiler kurabiliyor, onların dilinden anlıyorum. Kentimizin en büyük sorunu işsizlik. Ekonomik sorun sosyal soruna dönüştüğü zaman iş daha da zorlaşır. Bizim güzel kaynaklarımızı, her türlü potansiyelimizi ekonomik getiriye dönüştürmemiz lazım. Büyükşehir olarak bizim tek başına herkese yetecek iş sahası oluşturmamız mümkün değil. Bu noktada bizlere yardımcı olacaksınız ve sizler bizim başımızın tacısınız. Sizler işsizlere iş alanı sağlayacak olan, onları işse alacak olan sizlersiniz. Sizlere de var gücüyle destek olacak olan bizleriz. Bundan yana endişeniz olmasın”

Konuşmaların ardından yapılan oylama ile mevcut müteşebbis heyetin göreve devam etmesi yönünde karar alınırken, müteşebbis heyete katılacak 8 asil 8 yedek üye ve yönetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

   
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
    FLAŞ HABER
 
  BAŞKAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI, SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜ
 
18.09.2019
 
  SEÇER: “EĞİTİMSİZ TOPLUM ÇÜRÜMEYE MAHKUMDUR”
 
10.09.2019
 
  SAĞLIKLI BİR BEDEN İÇİN SPOR, SPOR İÇİN DÜZENLİ BESLENMEK GEREK!
 
8.09.2019
 
  BAŞKAN SEÇER, HATAY GASTRONOMİK TADIM KONSEPTİ’NE KATILDI
 
5.09.2019
 
  YENİİ SEÇİLEN CHP AKDENİZ İLÇE YÖNETİMİ BAŞKAN SEÇER’İ ZİYARET ETTİ.
 
4.09.2019
 
  YENİŞEHİR’DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU
 
1.09.2019
 
  MERSİN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ BARIŞ GÜNÜNDE PERSONELE ÖFKE KONTROL EĞİTİMİ VERD
 
1.09.2019
 
 
 
30.08.2019
 
  BÜYÜKŞEHİR YENİ SESLER ARIYOR
 
25.08.2019
 
  MERSİN’DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
 
22.08.2019
 
  60 yaşın altındaki emeklilerin ücretsiz toplu taşıma kartları iptal edildi.
 
21.08.2019
 
  AYDIN SEZGİN: DOĞA KATLİAMLARININ SORUMLUSU TEK ADAM REJİMİDİR
 
18.08.2019


  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 
 

  YAZARLAR
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA