BAŞKAN SEÇER, “AYDINCIK BUTİK TURİZME UYGUN HALE GETİRİLECEK” | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
BAŞKAN SEÇER, “AYDINCIK BUTİK TURİZME UYGUN HALE GETİRİLECEK”


Ramazan ayı boyunca ilçelerde düzenlediği iftar programları öncesinde muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile buluşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ilçesinde muhtarlarla buluştu.

 

İftar programı için gittiği Aydıncık’ta mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile buluşan Seçer, bölgeye dair eksikleri ve beklentileri dinledi. Büyükşehir Belediyesi olarak yapmayı planladıkları hizmetleri aktaran Seçer, Mersin’i en iyi noktalara getirme noktasındaki kararlılıklarını ve yönetim anlayışlarını paylaştı.

Vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında muhtarlar ile sık sık bir araya geleceğini aktararak konuşmasına başlayan Başkan Seçer, göreve geldiği günden bu yana kısa sürede yaptığı hizmetleri muhtarlarla paylaştı. Toplantıda Başkan Seçer’e Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan da eşlik etti.

“Aydıncık butik turizme uygun hale getirilecek”

Aydıncığın küçük bir yerleşim birimi olmasına rağmen tarım ve turizm anlamında önemli potansiyeli olan bir ilçe olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Aydıncık adeta cennetten bir köşe. Çok daha güzel bir turizm merkezi haline gelebilecek bir ilçe. Önemli tarımsal üretimi olan bir bölge. Tarım için örtü altı üretim katma değeri yüksek üretim ve daha fazla kazanç demektir. Aydıncık o anlamda şanslı. Bu potansiyeller daha iyi değerlendirilebilirse son derece şanslı. Özellikle buranın butik turizme uygun hale getirilmesi konusunda bazı çalışmalarımız olacak” dedi.

“Yeni dönemde turizm bölgesi olarak değerlendirdiğimiz 4 bölgeden biri Aydıncık”

Koruma amaçlı imar planı üzerinden bazı değerlendirmelerde bulunduklarını ve imar planı noktasında katkı sağlayacaklarını ifade eden Seçer, Aydıncık ilçesini turizm alanında kalkındıracak ve tüm Aydıncıklıları sevindirecek projelerinden bahsetti. Seçer, “Buranın imar düzenlemesi önemli. Bu noktada katkılarımız olacak. Özellikle butik otel turizmine müsait bazı imar düzenlemeleri olabilir. Yeni dönemde turizm bölgesi olarak değerlendirdiğimiz 4 bölgeden biri Aydıncık. Üzerimize düşeni yapacağız. Ana caddenin düzenlenmesi konusunda bir projemiz var. Aydıncığın Turistik, otantik hüviyetine uygun bir restorasyonla yerli ve yabancı turistlerin yaptığı ziyaretlerde önemli zaman geçireceği kafeler, restoranları, hediyelik eşya satış mağazaları ile şık bir turizm beldesi haline getirmek mümkün ve bunu zaman içerisinde yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Seçer, Aydıncık sakinlerinin yıllardır sıkıntısını çektiği altyapı, temiz içme suyu, tarımsal sulama ve köy grup yolları konularında yaşanan sıkıntıları da giderecek projelerinin olduğunun müjdesini verdi.

Hizmet yapabilmek için paraya ihtiyacı olduğunu ve yönetime geldikten sonra yaşanan finans sıkıntısını aşmak için meclisten borçlanma istediğini sözlerine ekleyen Seçer, mecliste çoğunlukta olan Cumhur İttifakı üyelerinin borçlanma yetkisi vermediğini iletti. Seçer, hizmet yapmak istediklerini ancak borçlanma yetkisi verilmediği için zaman kaybettiklerini de muhtarlarla paylaştı.

“Yeni şantiye alanı kuracağız”

Seçer, muhtarların mahalleleri için en çok talepte bulunduğu asfalt konusunda da bazı yeniliklere gideceklerinin müjdesini vererek, Silifke’de kuracakları asfalt şantiyesinden bahsetti. Seçer, “Asfaltlama yapmamız gerekiyor. Asfalt hazırlıklarının Aralık ayında başlaması gerekiyor. Süratle bunları giderme peşindeyiz. İki ayrı noktada şantiyemiz olacak. Mersin’deki asfalt şantiyemizin mevcut kapasitesi elden geçirilerek, arttırılacak. Silifke’ye yeni bir şantiye kurmayı planladık. Bunu süratle gerçekleştireceğiz” diye belirtti.

“İmkânlarımızı zorlayarak, muhtarlarımızın eksiklerini gidereceğiz”

Yeni bir büyükşehir belediye başkanı olduğunu ancak ne para sıkıntısının ne de yeni olmanın hizmet verme noktasında kendilerini durdurmayacağını ifade ederek sözlerini sürdüren Seçer,  “Yeniyiz ama bu bizim için gerekçe değil. Zaman içinde sıkıntıları aşacağız. Sizleri önemsiyorum demem sözde değil. Sizlerle iş birliği yapacağız. Sizlerle iletişim halinde olalım, mahallelere sizlerin aracılığı ile hizmet götürelim istiyoruz. Muhtarlarımız için çok kısa sürede tüm imkânlarımızı zorlayarak, eksiklerini gidereceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Vatandaşla aramızdaki koordinasyonu sağlayan yapı muhtarlarımız”

Önemsedikleri ve iş birliği yapacakları kurumların başında ilçe belediyeleri ve muhtarların geldiğini söyleyen Başkan Seçer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü “Muhtarlarımız önemli. Belediyede çalışan tüm personelimizin muhtarlarla iş birliği içerisinde olması lazım. Bizim vatandaşla aramızdaki koordinasyonu sağlayan yapı muhtarlarımız. Bunu bizim yönetim anlayışımıza bu süre içerisinde yansıtacağız”

Muhtarlar vatandaşların en çok sıkıntı çektiği içme suyu, kanalizasyon, grup yolu, mezarlıklar ve sulama borusu gibi konulardaki isteklerini Başkan Seçer’e iletti. 

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  MERSİN ZMO" YİTİRİLEN ÇEVRE DEĞİL, GELECEĞİMİZ!"
 
7.06.2020
 
  BAŞKAN YILMAZ, MEVKİDAŞI GÜLTAK’I AĞIRLADI
 
4.06.2020
 
  Başkan Özyiğit’ten temizlik personellerine
 
3.06.2020
 
  AKDENİZ’DE PARK VE YEŞİL ALANLAR, NORMALLEŞME DÖNEMİNE HAZIRLANIYOR
 
3.06.2020
 
  GÜLTAK: “TARİHİ MERSİN EVLERİNİ YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ”
 
29.05.2020
 
  MERSİN’DE SAHİLE SOSYAL MESAFE ÇEMBERİ
 
29.05.2020
 
  TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN BERBER VE KUAFÖRLERE HİJYEN DESTEĞİ
 
13.05.2020
 
  Başkan Özyiğit, Hemşireler Günü’nü kutladı
 
13.05.2020
 
  BAŞKAN YILMAZ; "SEVGİYLE, HOŞGÖRÜYLE ENGELSİZ BİR TOROSLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
 
13.05.2020
 
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN “KORONA BANK”
 
12.05.2020
 
  Sağlık Bakanından Yenişehir Belediyesinin uygulamasına destek
 
11.05.2020
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ, İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN 30 BİN ADET RAMAZAN KOLİSİ HAZIRLADI
 
3.05.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA