BAŞKAN YILMAZ’DAN KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ ADIM... | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
   
 
BAŞKAN YILMAZ’DAN KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ ADIM...


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve fırsat eşitliğinin sağlanması adına çok yönlü çalışmaları hayata geçireceklerini söyledi.

 

Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından hazırlanan ‘Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalamanın yanı sıra; Eşitlik Eylem Planı geliştirmek üzere ‘yasal temsilci’ olarak Belediye Meclisinden yetki alan Başkan Yılmaz, Temmuz ayı meclisinde yaptığı konuşmada eski eşi tarafından silahla vurularak öldürülen Filiz Kaplan cinayetiyle ilgili duyduğu üzüntüyü yeniden dile getirerek,  kadına yönelik şiddetin kabul edilemez bir durum olduğuna dikkat çekti.  Başkan Yılmaz, önleyici ve koruyucu nitelikteki tedbirlerin acilen arttırılması gerektiğine vurgu yaparak,  “Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) tarafından yerel yönetimler eliyle toplumda kadın erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı daha önce meclis gündemimize koymuştuk. Ne yazık ki geçtiğimiz hafta İlçemize bağlı Turgut Türkalp Mahallemizde bir kadın cinayeti yaşandı. Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürümüz Ali Kaplan’ın kız kardeşi ve Belediye Personelimiz Gökhan Ceritlioğlu’nun annesi Filiz Kaplan, sabah saat: 06.15’te işine giderken evinden 50 metre mesafede bir yıl önce boşandığı eski eşi tarafından katledildi. Kadın cinayetleri, ülkemizde her geçen gün artan önemli bir konudur. Biz de bu konuyu önemsiyoruz. İlçemizde yaşanan bu acıya şahit olduğumuz ve konuyu yakından takip ettiğimiz için daha çok empati kurma imkanımız oldu. Merhume Filiz Kaplan,  bir yıl önce boşanmış ve defalarca koruma talebi olmuş. Bizi yetiştiren annelerimiz, hayatımızı paylaştığımız eşlerimiz olan kadınlarımızın yaşama hakkının korunması ve buna ilişkin her türlü tedbirin alınması gerektiğini buradan bir kez daha açıkça ifade etmek istiyorum. Bu cinayeti kınıyor ve bu konudaki tedbirlerin acilen arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı da planladığımız, projelerimize koyduğumuz ve toplantılarımızda dile getirdiğimiz maddeleri içeriyor. Belediye olarak, belediye başkanı olarak ve belediye meclisi olarak önem sıramızda bu konuyu ortaya koymak açısından gündemimizin ilk sırasına aldık.” dedi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

   
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
    FLAŞ HABER
 
  BAŞKAN SEÇER’DEN A MİLLİ KADIN BASKETBOL TAKIMI’NA DESTEK
 
17.10.2019
 
  BAŞKAN SEÇER, GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
 
14.10.2019
 
  Başkan Özyiğit öğrencilerle yemekte buluştu
 
10.10.2019
 
  LİMON ÜRETİCİSİ ASFALTA KAVUŞTURDU
 
8.10.2019
 
  BAŞKAN GÜLTAK OKULDA!
 
8.10.2019
 
  YENİŞEHİR’E BARIŞ HEYKELİ
 
4.10.2019
 
  AKDENİZ’DE ZABITA EKİPLERİNİN OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM BAŞLATTI.
 
29.09.2019
 
  MESKİ’DEN BORÇLU ABONELERE TAKSİTLENDİRME İMKANI
 
26.09.2019
 
  BAŞKAN ÖZYİĞİT’TEN ALMANCA EĞİTİM VEREN MESLEK YÜKSEKOKULU ÖNERİSİ
 
25.09.2019
 
  TOROSLAR BELEDİYESİ, BİLİM ŞENLİĞİNE KATILIYOR
 
25.09.2019
 
  AKDENİZ’DE ‘DÜNYA TEMİZLİK GÜNܒ ETKİNLİĞİ
 
23.09.2019
 
  BAŞKAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI, SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜ
 
18.09.2019


  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 
 

  YAZARLAR
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA