Pazarcı esnafına “Stres ve Öfke Yönetimi” eğitimi | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
Pazarcı esnafına “Stres ve Öfke Yönetimi” eğitimi


Ticaret Bakanlığı Esnaf –Sanatkar ve Kooperatifler Genel Müdürlüğünce Mersin’de gıda sektöründeki pazarcı ve bakkal esnafına “Müşteri memnuniyeti, stres ve öfke yönetimi” eğitimi verildi.

 

Mersin Hiltonsa Otel’de gerçekleştirilen eğitim proğramına Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkar ve Kooperatifler Genel Müdürü Necmettin Erkan, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Adana ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Sözütek, Mersin Ticaret İl Müdürü Hacı Akif Yıldız, Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Mersin Orta Akdeniz Gümrükler Müdürü Ceylan er, Türkiye Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Adana 1 Nolu EKK Başkanı Muhammet Yalçın ile gıda sektöründeki oda başkanları ile pazarcı/bakkal esnafı katılım gösterdi.
Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim toplantısında konuşma yapan Genel Müdür Erkan, “Esnaf ve sanatkarlarımız için vergilerden, kredilere kadar pek çok iyileştirme yaptık. İmkanlarımızı esnafımızın hayatını kolaylaştırmak, kazancını artırmak için en iyi şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Çünkü biz, Güçlü Ekonominin, Güçlü Türkiye’nin Güçlü Esnafla mümkün olduğunu biliyoruz.” İfadelerini kullandı.
Esnafın sorunlarına kalıcı çözümler üretmek için çalıştıklarını dile getiren Erkan, “Değişen ekonomik koşullara uyum sağlamak zorundayız. Bunun için şimdiye kadar pek çok ilde bilgilendirme toplantıları ve esnaf buluşmaları gerçekleştirdik. Sorunlarınızı yakından takip ediyoruz. İnsanın yaşamak için en çok ihtiyaç duyduğu gıdanın sektördeki en önemli kesimi olan pazarcı esnafımıza yönelik bu eğitim toplantıları sizin için olduğu kadar, tüketicimiz için de önemli. Bu doğrultuda başlattığımız, Hal Kanunu, Sebze ve Meyve Ticareti mevzuatı, Vergilendirme Pazarlama, ticaret müşteri ilişkileri ve kişisel gelişim gibi konularda eğitim programlarımıza yıl boyunca devam ettik. 2020 yılında da eğitimlerimizi aralıksız süreceğiz” dedi.
Ticaret Bakanlığı’nın esnaf ve sanatkarlar için yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler veren Erkan, “ Eğitim programları vesilesiyle ziyaret ettiğimiz illerde esnafımızı dinliyor, şikayetlerini ve önerilerini alıyoruz. Bunlar bizim çalışmalarımıza yön veriyor.Esnafımız, sanatkârımız ve kooperatiflerimiz yararına olan her önerinin, her faaliyetin yanındayız.Biliyorsunuz kooperatiflerimiz de Genel Müdürlüğümüzün yetki ve sorumluluk alanında. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da büyük yankı bulan bir Kooperatifçilik Fuarı düzenledik.Ülkemizin her yerinden 170 kooperatif fuara katıldı.60 bine yakın ziyaretçi sayısına ulaştık.Fuardan hem ziyaretçiler hem de kooperatiflerimiz çok memnun ayrıldı.Bizim için başarının kriteri budur.Esnafımız, sanatkarımız, kooperatifçimiz hizmetlerimizden memnunsa biz işimizi iyi yapmışız demektir.Vatanını sevmek, işini iyi yapmaktan geçer.Bugüne kadar olduğu gibi,bundan sonra da el ele vererek birbirimizden güç alarak çalışacağız.Birlik ve beraberlik içinde oldukça, bu birliği çalışmayla daha da güçlü kıldıkça aşamayacağımız engel,ulaşamayacağımız mevzi yok.Birlikte tokluk, ayrılıkta yokluk vardır.Ortak derdimiz Türkiye’dir.” Şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından eğitmen Burak Yilmaz pazarcı ve gıda sektöründeki esnaf sanatkarlara müşteri ilişkileri, stres ve öfke yönetimi konularında eğitim verdi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  ÇOCUKLAR, ONLİNE İLE HEM YABANCI DİL ÖĞRENİYOR, HEM DE EĞLENİYOR.
 
2.07.2020
 
  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
 
30.06.2020
 
  GÜLTAK, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI İLE ÖDÜLLENDİRDİ
 
30.06.2020
 
  BAŞKAN SEÇER, ERDEMLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BULUŞTU
 
18.06.2020
 
  AKDENİZ’DE OKULLAR LGS’YE HAZIRLANIYOR
 
18.06.2020
 
  MTOSB SANAYİCİLERİNİ UYARDI
 
16.06.2020
 
  DUYGU SÖMÜRÜSÜ. BEDENSEL ENGELLİ GİBİ DİLENİYORDU!
 
9.06.2020
 
  BAŞKAN GÜLTAK, SİLİFKE CADDESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
 
7.06.2020
 
  MERSİN ZMO" YİTİRİLEN ÇEVRE DEĞİL, GELECEĞİMİZ!"
 
7.06.2020
 
  BAŞKAN YILMAZ, MEVKİDAŞI GÜLTAK’I AĞIRLADI
 
4.06.2020
 
  Başkan Özyiğit’ten temizlik personellerine
 
3.06.2020
 
  AKDENİZ’DE PARK VE YEŞİL ALANLAR, NORMALLEŞME DÖNEMİNE HAZIRLANIYOR
 
3.06.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA