SEÇER: “HEPİMİZ MERSİN ORTAK PAYDASINDA BULUŞUP, MERSİN’İ KALKINDIRMAK ZORUNDAYIZ” | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
SEÇER: “HEPİMİZ MERSİN ORTAK PAYDASINDA BULUŞUP, MERSİN’İ KALKINDIRMAK ZORUNDAYIZ”


SEÇER, “TÜM PLANLARI İLÇE BELEDİYELERİMİZLE BERABER HAZIRLAYALIM, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ DE BUYURSUN GELSİN”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (MESİAD) 28. Yıl Balosu ile Berdan Civata’nın 41. Yıl Gala Gecesi’ne katıldı. 
Her iki programda da iş dünyasından temsilciler ile buluşan Seçer, “Çalışıyoruz. Hata yapabiliriz ama asla yanlış yapmayız. Hatadan döneriz. İşbirliğine açığız. Parti gözetmiyorum. Renk, dil, din, mezhep, bölge ayrımı yapmıyorum. Hepimiz Mersin ortak paydasında buluşup, Mersin’i kalkındırmak zorundayız. En başarılı da ben olmak zorundayım” dedi.  
Mersin’de havaalanının önemine dikkat çeken Başkan Seçer, “Havaalanı mutlaka hayata geçmeli. Sayın Lütfi Elvan da yakından takip ediyor, bunu biliyorum. Turizm olacaksa havaalanı olacak, ticaret olacaksa havaalanı olacak. Mersin'e dünyanın her tarafından çok kısa bir yolla, çok az bir masrafla, zaman yitirmeden insanlar buraya gelecekse mutlaka bir uluslararası havaalanına ihtiyaç var” diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (MESİAD) 28. Yıl Balosu ile Berdan Cıvata’nın 41. Yıl Gala Gecesi’ne katıldı. Mersin’de turizm ve ticaret için havaalanının önemine dikkat çeken Başkan Seçer, “Havaalanı mutlaka hayata geçmeli. Turizm olacaksa havaalanı olacak, ticaret olacaksa havaalanı olacak. Mersin'e dünyanın her tarafından çok kısa bir yolla, çok az bir masrafla, zaman yitirmeden insanlar buraya gelecekse mutlaka bir uluslararası havaalanına ihtiyaç var” diye konuştu.
Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin’in ev sahipliğinde düzenlenen Balo’ya, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Çukurova SİFED Başkanı Süleyman Sönmez ve kent protokolü ile çok sayıda iş insanı katılım sağladı. 
“Seçilmişlerin birçoğuyla teması olan belediye başkanıyım”
Görevlerinin Mersin’e hizmet etmek olduğundan söz ederek MESİAD’daki konuşmasına başlayan Başkan Seçer, bunu da hep beraber başarmak zorunda olduklarını ifade etti. İş dünyasında yıllarını vermiş, yatırımı, riski, döviz hareketlerini, alın terini bilen bir siyasetçi olduğundan bahseden Seçer, “Deneyim market raflarında parayla satılmıyor, yıllarınızı vereceksiniz. Her geçirdiğiniz yıl sizi çok daha fazla topluma entegre eder. Artık kendiniz için değil, toplum için çalışmaya başlarsınız. Emin olabilirsiniz. Burada Sayın Bakan’ı yıllardır tanırım, beraber mesai yapma imkanı buldum. Çok değerli, çok kaliteli, çok seviyeli çalışma ortamları oldu. Seçilmişlerin birçoğuyla teması olan belediye başkanıyım” dedi. 
“Önemli, değerli işlerin baş aktörleri bizleriz”
Mersin’de önemli işler olduğundan söz eden Seçer, “Mersin'de önemli, değerli işler oluyor. Bu önemli değerli işlerin baş aktörleri bizleriz. Bizler önemli ve değerli işler için öncülük edersek, parti farkı gözetmeksizin, siyasi ikbal değerlendirmesi yapmaksızın, eğer ortak payda Mersin düşüncesinde bir araya gelirsek bu önemli kentin, önemli potansiyellerini açığa çıkarmama gibi bir sorunla karşı karşıya kalmayız. Ama icraat yapmamız lazım. Bunun da farkındayız. Çok değerlerimiz var. Çok daha iyisini yapabiliriz” diye konuştu. 
“Siyaset Ankara'da yapılır”
Belediye Başkanı olarak siyaseti bir tarafa bırakıp, hizmet etme gayesinde olduğunu belirten Seçer, “Siyaset Ankara'da yapılır. O işi de yaptım, o görevi de yaptım. Orada da tartışılır, orada mücadele edilir ama benim görevim Belediye Başkanlığı. Hangi siyasi görüşten olursa olsun tüm yurttaşlarıma hizmet etmek, hangi görüşten olursa olsun, bütün milletvekillerimle, belediye başkanlarımla, Sayın Valimle, kaymakamlarımla, müdürlerimle, işbirliği içerisinde çalışmak gerekliliği içerisinde değil, zorunluluğu içerisindeyim. Bunu önemsediğim için konuşmamda böyle bir paragraf ayırdım. Ben samimiyim, ben çalışıyorum, ben hizmet etmek ve başarmak istiyorum. Bunu da Mersin adına yapmak istiyorum. Çok teşekkür ediyorum başta Sayın Elvan'a, Sayın Valimize, milletvekillerimize” sözlerini kullandı. 
 “Tüm planları ilçe belediyelerimizle beraber hazırlayalım, sivil toplum örgütleri de buyursun gelsin”
Seçer, Mersin’de önemli sorunlar olduğu gibi, imkanların da olduğunu dile getirerek, plan sorununa değindi. Seçer, şunları söyledi:
“Mersin’in 1/5000’lik 2. etap planını çok kısa süre içerisinde bitirmek zorunluluğu var. İşbirliği yapıyoruz, konuşuyoruz. Şimdi masada da konuştuk. Ne yapabiliriz? Bunu hızlandırmamız lazım. Yatırımcı yatırım yapacak arazi arıyor bulamıyor. Plan Mersin için sorun olmaktan çıkmak zorunda. Tabii kaş yaparken de göz çıkarmak istemiyoruz. Ben Belediye Başkanı olarak şunu yapmak istiyorum; benim belediyemin yetkisinde olan tüm planları ilçe belediyelerimizle beraber hazırlayalım. Sivil toplum örgütleri de buyursun gelsin destek versin. Sonuçta kentin menfaatine olan konuların altına imza atarım. Sonucu da hep beraber halkımıza karşı hesap verme sorumluluğunu üzerimize alırız.”
“Metro’yu hayata geçireceğiz”
Metro yatırımının hangi sistemle yapılması gerektiği konusunda MESİAD’ın önerileri olduğundan da bahseden Seçer, “Saygı duyarız. Bizler de bu konuda çalışıyoruz. Metro’yu hayata geçireceğiz. Bizim kucağımızda bulduğumuz proje üzerinde önemli değişiklikler yaptık. Olayın daha çağdaş, daha etkin, daha az yatırımla, toplu taşımada Mersin'e nasıl raylı sistemle hizmet getirebiliriz en ince ayrıntısına kadar hesapladık. Önceki gün itibarıyla da ihaleye çıktık. EKAB’a girdik, resmi olarak işlemlerimizi tamamladık. 3 faz halinde raylı sistem düşünüyoruz. Yer altı, yerüstü ve tramvay sistemi. Bu konuyla ilgili geniş açıklama yapacağız” diye konuştu.
Metro için finans kurumlarının Hazine garantisi istediğini ifade ederken TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın desteğine ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Seçer, “Finansa erişimde sıkıntılar yaşıyoruz. Finans kurumları bizden Hazine garantisi istiyor ya da çok yüksek finans maliyetleri ile bize finans sağlamak istiyor. Burada başta Sayın Elvan'ın desteğine ihtiyacımız var. Bu konuyla ilgili gerekirse Sayın Cumhurbaşkanı’ndan randevu alıp, Mersin ile ilgili bu konuda bizlere katkı sunması için bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendisinin yanına gitmek istiyorum. Ben Mersin’e hizmet etmek istiyorum” sözlerine yer verdi. 
“Biz Mersin'i bir başımıza kalkındıramayız”
Metro’yu önemsediğini ve ilk fazın da Doğu-Batı hattında olacağını dile getiren Seçer, konuşmasının devamında Mersin’e yapılan yatırımlardan da söz etti. Başkan Vahap Seçer, “Çamlıbel esnafı için önemli bir yatırım. Eğer Millet Bahçesi yapılıyorsa ki bunun projesi ihale edildi, bitti, şu anda inşaat başladı. Bizim de belediyemizin bu yatırımı ile eski Mersin’i yani Çamlıbel'i cazibe merkezi haline getirebiliriz. Yaptığımız anketlerde vatandaşlarımızın en çok sorunlu alanlar olarak gördüğü su, kanalizasyon, yol. Daha çok Batı Mersin'de. Eğer turizmi canlandıracaksak ki geçtiğimiz günlerde Ankara'ya yapılan ziyaretin temel amacı böyle bir birliktelik oluşturmak. Biz belediye olarak altyapı çalışmalarını süratlendirip, turizm yatırımlarının önünü açma gibi bir katkımız olabilir. Biz Mersin'i bir başımıza kalkındıramayız. Yerel yönetimler olarak görevimizi yaparız. Bunu merkezi yönetimle yaparız, meslek odalarıyla, STK’larla yaparız. Sonuca daha süratli ulaşabiliriz” dedi. 
Merkezi yönetimin önemli hamlelerinden konu açan Seçer, “Havaalanı mutlaka hayata geçmeli. Sayın Elvan da yakından takip ediyor, bunu biliyorum. Turizm olacaksa havaalanı olacak, ticaret olacaksa havaalanı olacak. Mersin'e dünyanın her tarafından çok kısa bir yolla, çok az bir masrafla, zaman yitirmeden insanlar buraya gelecekse mutlaka bir uluslararası havaalanına ihtiyaç var. Otoyol önemli bir projeksiyon. Umut ediyorum önemli bir mesafe alındı. Taşucu-Alanya sahil yolu çoğunluğu bitti. Çok kısa bir mesafe kaldı. Bunlar önemli yatırımlar. Bunun gibi daha birçok yatırım. Çalışıyoruz. Hata yapabiliriz ama asla yanlış yapmayız. Hatadan döneriz. İşbirliğine açığız. Hepimiz Mersin ortak paydasında buluşup, Mersin’i kalkındırmak zorundayız. En başarılı da ben olmak zorundayım” dedi.
Seçer, Berdan Civata ailesi ile bir araya geldi 
Başkan Seçer, MESİAD 28. Yıl Balosu’nun ardından Berdan Civata 41. Yıl Gala Gecesi’ne katıldı. Gecede Berdan Civata A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi’den övgü ile söz eden Seçer, “İnançlı, azimli. Yoksa bu kadar içtenlikle bir insan anlatmaz. Bu kadar konusuna hakim olamaz, başarılı olamaz. Kutluyorum. Bir büyüğümüz, bir abimiz, çok saygı duyduğum bir insan, hemşehrim, mahallelim. Ayrı bir yeri var. Bizim içimizde para, pul, fabrika, servet bunlar bir tarafa insanın yüreği önemli. İnsan adam, yürekli adam, topluma duyarlı adam. Birçok sosyal faaliyette kendisini görebilirsiniz. Birçok konuda topluma katkı sunmak için karşılıksız gecesini gündüzüne katar. Kendisini kutluyorum. 41 yıllık böyle bir geniş aile edinmiş” dedi. 
Berdan Civata’da önemli bir iş yapıldığından söz eden Seçer, “Beden işçileri, kol gücünü kullanıp, alın teri ile para kazanan insanlar ve bunların çocukları. Bu çok geniş bir aile. Sadece Berdan Civata civata üretiyor, ihracat yapıyor, ülke ekonomisine katkıda bulunuyor değil. Aslında insan istihdam ederek toplumun dirliğini, birliğini de sağlıyor. Bu son derece önemli. Ben Belediye Başkanıyım. Bu sıkıntıları en çok yaşayan insan benim. İşsizlerin feryadını, iş arayışlarını, annelerin, babaların çaresizliklerini biliyoruz ve üzülüyoruz” diye konuştu. 
“Ülke kazansın, toplum kazansın, Türkiye kazansın”
Görevlerinin çözüm üretmek olduğundan bahseden Seçer, “Onun için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bu ülkede taş üstüne taş koyan, bir insan çalıştıran, o insan sayesinde çocukların karnını doyurmasına, eğitim almasına, sıcak bir yatakta uyumasına katkı sunan tüm iş insanlarını saygıyla, hürmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  ÇOCUKLAR, ONLİNE İLE HEM YABANCI DİL ÖĞRENİYOR, HEM DE EĞLENİYOR.
 
2.07.2020
 
  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
 
30.06.2020
 
  GÜLTAK, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI İLE ÖDÜLLENDİRDİ
 
30.06.2020
 
  BAŞKAN SEÇER, ERDEMLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BULUŞTU
 
18.06.2020
 
  AKDENİZ’DE OKULLAR LGS’YE HAZIRLANIYOR
 
18.06.2020
 
  MTOSB SANAYİCİLERİNİ UYARDI
 
16.06.2020
 
  DUYGU SÖMÜRÜSÜ. BEDENSEL ENGELLİ GİBİ DİLENİYORDU!
 
9.06.2020
 
  BAŞKAN GÜLTAK, SİLİFKE CADDESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
 
7.06.2020
 
  MERSİN ZMO" YİTİRİLEN ÇEVRE DEĞİL, GELECEĞİMİZ!"
 
7.06.2020
 
  BAŞKAN YILMAZ, MEVKİDAŞI GÜLTAK’I AĞIRLADI
 
4.06.2020
 
  Başkan Özyiğit’ten temizlik personellerine
 
3.06.2020
 
  AKDENİZ’DE PARK VE YEŞİL ALANLAR, NORMALLEŞME DÖNEMİNE HAZIRLANIYOR
 
3.06.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA