BAŞKAN TEPE’DEN ERDEMLİ’DEKİ VİDEOYA İLİŞKİN AÇIKLAMA: RÖPORTAJI YAPAN KİŞİ MGC ÜYESİ DEĞİLDİR | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
BAŞKAN TEPE’DEN ERDEMLİ’DEKİ VİDEOYA İLİŞKİN AÇIKLAMA: RÖPORTAJI YAPAN KİŞİ MGC ÜYESİ DEĞİLDİR


Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı R. Kaya Tepe, Erdemli’de bir limon üreticisini yönlendirerek haber yapan kameramanın MGC üyesi olmadığını söyledi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersin’den satın aldığı limonların çiftçilerden değil, yandaş stokçulardan alındığına yönelik algı yaratmaya çalışan kameramanın görüntüleri tepki çekmişti. Erdemli'de çekilen videoda limon üreticisini yönlendiren gazeteci ile ilgili Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı R. Kaya Tepe açıklama yaptı. Sözü geçen videoda yer alan kişinin MGC üyesi olmadığını belirten Başkan Tepe, "Erdemli ilçemizde çekilen bir video, sosyal medya paylaşımlarında ve haber bültenlerinde gazetecilik mesleğine ve onuruna yakışmayacak bir şekilde gündeme gelmiştir. Bu olumsuz haber gerçek anlamda gazetecilik yapan her bir meslektaşımızı derinden üzmüştür. Videoda yer alan kişi cemiyetimizin üyesi değildir. Mersin Gazeteciler Cemiyeti, mesleğini, onurla, şerefle yapan gazetecilerden oluşmaktadır. Mersin Gazeteciler Cemiyeti, kentimizin tüm sorunlarına duyarlı olmakla beraber, kamu kurum ve yerel yönetimlerde kamu yararına etkisi ve toplumsal barışa katkısı olan bir cemiyettir." dedi.

"GAZETECİLİĞİN İLK ŞARTI DÜRÜST VE AHLAKLI OLMAKTIR"

“Gazeteciliğin ilk şartı dürüst ve ahlaklı olmaktır” diyen MGC Başkanı Tepe, sözlerine şöyle devam etti: Gazeteci milyonlarca insanın gönlünde bir emniyet ve saygınlık abidesi gibi yaşamalıdır. Haberin ulaştırılmasında asıl olan doğruluk ve güvenilirliktir.Bir kamu hizmeti olan gazetecilik genel ahlaka aykırı maksat ve menfaatlere alet    edilmemelidir. Objektiflikten,yapıcılıktan ve toplumu bilgilendirme hedefinden asla sapmamalıdır.”

 "BU OLAY YÜZÜNDEN LİMON ÜRETİCİLERİNİN ÇABALARI LEKELENMİŞTİR"

Tepkileri çeken videonun Erdemlili limon üreticilerinin verdikleri mücadeleyi haksız bir şekilde lekelediğini söyleyen Başkan Tepe, "Erdemlili limon üreticileri,Erdemli Ziraat Odası,Erdemli Belediyesi ve duyarlı kamuoyu bir aydan fazla süredir, ihracat kapılarının açılması konusunda haklı taleplerini dile getirmektedirler. Bu yaşanan hadise Erdemlili limon üreticilerinin seslerini tüm Türkiye kamuoyuna duyurmak için verdikleri mücadeleyi haksız bir şekilde lekelemiş ve gölgelemiştir. Mesele kadın,erkek,genç,yaşlı binlerce Erdemlili limon üreticisinin kutsal  emeğinin heba olmaması meselesidir." şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  ARSLANKÖYLÜ KADINLAR, TARİHİ HALKEVİ’NDE MESLEK ÖĞRENİYOR
 
7.08.2020
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ YAŞLI VE ENGELLİLERİN YANINDA!
 
6.07.2020
 
  YATIRIMCILARIN GÖZÜ TOROSLAR’DA
 
6.07.2020
 
  ÇOCUKLAR, ONLİNE İLE HEM YABANCI DİL ÖĞRENİYOR, HEM DE EĞLENİYOR.
 
2.07.2020
 
  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
 
30.06.2020
 
  GÜLTAK, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI İLE ÖDÜLLENDİRDİ
 
30.06.2020
 
  BAŞKAN SEÇER, ERDEMLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BULUŞTU
 
18.06.2020
 
  AKDENİZ’DE OKULLAR LGS’YE HAZIRLANIYOR
 
18.06.2020
 
  MTOSB SANAYİCİLERİNİ UYARDI
 
16.06.2020
 
  DUYGU SÖMÜRÜSÜ. BEDENSEL ENGELLİ GİBİ DİLENİYORDU!
 
9.06.2020
 
  BAŞKAN GÜLTAK, SİLİFKE CADDESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
 
7.06.2020
 
  MERSİN ZMO" YİTİRİLEN ÇEVRE DEĞİL, GELECEĞİMİZ!"
 
7.06.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA