LÖSEV MGC’yi ziyaret etti | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
LÖSEV MGC’yi ziyaret etti


LÖSEV Ankara Basın Sorumlusu Deniz Akşimşek ve LÖSEV Adana Basın Sorumlusu Buğse Harmanda MGC’yi ziyaret etti.

 

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Adana İrtibat Ofisi Basın Sorumlusu Buğse Harmanda ve LÖSEV Ankara Basın Sorumlusu Deniz Akşimşek, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) ziyaret ederek Başkan R. Kaya Tepe ve MGC Saymanı Abdullah Biçer ile bir araya geldiler. Yapılan ziyarette vakıf çalışmalarından bahseden Ankara Basın Sorumlusu Deniz Akşimşek, Lösev Sağlık Kenti hakkında bilgi verdi. Akşimşek, “ Yaklaşık üç yıl süren tedavilerinde saçlarını kaybeden, vücut dirençleri azalan çocuklarımızın; kişiye özel tedavi almalarını, iyi beslenip steril koşullarda yaşamalarını önemsiyor, Ankara’daki LÖSEV Sağlık Kenti’nde hizmet veriyoruz. Kentimizde yer alan LÖSANTE Hastanemizde lösemili ve kanserli çocuklara kemoterapiden, altı öğün yemeklerine; tek kişilik lüks odalarından, pijamalarına, oyuncaklarına kadar ücretsiz tedavi sağlıyoruz. Tedavileri için Ankara dışından gelen ailelerimiz Tuluntaş’taki köyümüze trafikten uzak, yemyeşil bir doğada, kuzularla oynayıp, ineklerden süt sağarak doğal beslenerek yaşıyorlar. Çamaşır makinesinden, çay kaşığına kadar her şeyin bulunduğu aile konutlarımız ‘Sevgi Evleri’nde ve beş yıldızlı tatil köyü konforundaki ‘Kirazlı Konak’ta aileleriyle kalan çocuklarımız hızla iyileşiyor.” dedi.

“HER KURBAN LÖSEMİLİ LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN”

Kurban Bayramı bağışlarının hayat kurtardığına değinen LÖSEV Adana Basın Sorumlusu Buğse Harmanda ise vekaleten LÖSEV’in 14 yıldır sürdürdüğü vekaleten kurban kesiminden bahsederek şu bilgileri aktardı: Vekalet alarak tam 14 yıldır hijyenik et kombinalarında din görevlisi ve noter huzurunda kurbanınızı kesiyoruz. Vekaleten kesilen kurbanlar kesilir kesilmez çocuklarımıza ulaştırıldığı gibi 12 ay boyunca taze et ve et ürünleri şeklinde dağıtılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazeti ile kalan et, deri vb. kıymetler rayiç bedel üzerinden ekonomik olarak değerlendirilerek gelir elde edilip hastaların ücretsiz tedavileri, bu tedaviler için merkezlerin yapımı, eğitim ve sosyal ihtiyaçları ile hastalarımıza ve ailelerimize maddi destekler için vakıf amaçlarımız doğrultusunda sarf edilecektir. Kurban kesmek isteyen herkes, niyet ederek vekaletini LÖSEV’e vererek kurban kestirebilir. Vekil tayin edilen vakıflar dini vecibelerini yerine getirerek vekaletini yerine getirebilirler. 14 yıllık tecrübemizle LÖSEV’de kurbanlar dini usullere uygun şekilde kesilmektedir. Kurban etleri yine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esasları doğrultusunda emanet ve takas usulü ile değerlendirilerek lösemili ve kanserli çocuklar ile yetişkin kanser hastalarına 12 ay boyunca dağıtılmaktır.” şeklinde konuştu.

MGC Başkanı R. Kaya Tepe ziyaretlerinden dolayı Deniz Akşimşek ve Buğse Harmanda’ya teşekkür etti.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  ARSLANKÖYLÜ KADINLAR, TARİHİ HALKEVİ’NDE MESLEK ÖĞRENİYOR
 
7.08.2020
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ YAŞLI VE ENGELLİLERİN YANINDA!
 
6.07.2020
 
  YATIRIMCILARIN GÖZÜ TOROSLAR’DA
 
6.07.2020
 
  ÇOCUKLAR, ONLİNE İLE HEM YABANCI DİL ÖĞRENİYOR, HEM DE EĞLENİYOR.
 
2.07.2020
 
  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
 
30.06.2020
 
  GÜLTAK, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI İLE ÖDÜLLENDİRDİ
 
30.06.2020
 
  BAŞKAN SEÇER, ERDEMLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BULUŞTU
 
18.06.2020
 
  AKDENİZ’DE OKULLAR LGS’YE HAZIRLANIYOR
 
18.06.2020
 
  MTOSB SANAYİCİLERİNİ UYARDI
 
16.06.2020
 
  DUYGU SÖMÜRÜSÜ. BEDENSEL ENGELLİ GİBİ DİLENİYORDU!
 
9.06.2020
 
  BAŞKAN GÜLTAK, SİLİFKE CADDESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
 
7.06.2020
 
  MERSİN ZMO" YİTİRİLEN ÇEVRE DEĞİL, GELECEĞİMİZ!"
 
7.06.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA