ANASAYFA  HABER ARŞİVİ GÜNCEL FOTOHABER MAGAZİN TURİZM ÖZEL HABER ÜST MANŞET TANITIM

 
 
SayınÖzcan, geçti borun pazarı | FOTOHABER.NET | İnternet Gazetesi
 
 SayınÖzcan, geçti borun pazarı
 
Tarih : 24.8.2011 13:30:00

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı M. Özcan’ın öyle bir kehanette bulundu ki haberi okuyanlara bu kadarına da pes dedirtti.
 

          Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı M. Özcan’ın öyle bir kehanette bulundu ki haberi okuyanlara bu kadarına da pes dedirtti.

Başkan M. Özcan kehanetinin yanı sıra Mersin turizmi için yaptığı değerlendirme ise büyük şaşkınlık yarattı.

 

1999 Yılından bu yana Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmasına rağmen M. Özcan’ın kendisi Mersin’in turizmi için imar planına özel turizm alanları koymadığını, Adnan Menderes bulvarının yol ile deniz arasında kalan kısmı Alanya örneğinde olduğu kumsala dönüşmesini sağlayıp plajlar yamak yerine üzerinde abuk sabuk objeler ile kaleler, hayvan heykelleri, spor kulüplerine ait meydanlar yaptığını ve  ordu evinin yanındaki kumsalı bile koruyamadığını unutarak ;

 

“Mersin, turizm açısından bütün potansiyelleri bünyesinde barındıran bir kent. Ancak bugüne kadar bu potansiyelin ortaya çıkması için bir girişim ve yatırım maalesef yapılmamış” demesi değişik yorumlara da neden oldu.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı M. Özcan’ın Mersin’in, 2011 Temmuz ayı itibarı ile hava yolu ile7 Milyon 500 bin turistin geldiği Dünya markası komşu kent Antalya’yı bile yakın bir zamanda geride bırakacak konuma geleceğine yönelik kehanetini de şu sözlerle ifade ediyor.

 

“321 kilometrelik sahil şeridine sahip olan kentimiz, ayrıca tarihi ve kültürel bir mirasa da sahiptir. İnanç turizminin de yoğun olarak yaşandığı kentimiz, her anlamda Türkiye’nin en kapsamlı turistik kentlerinden birisi olmaya adaydır ve kısa zaman içinde Mersin, komşusu Antalya’yı bile geride bırakacak bir konuma ulaşacaktır” .

Editörümüz Ziya Keskinışık yapılan bu hayli açıklamadan hemen sonra yaptığı araştırmada Mersin ve Antalya turizm hareketini inceledi ve resmi kanallardan elde ettiği istatistiki çarpıcı verilere ulaştı.

Elde edilen verilere göre Mersin’in turizmde Antalya’yı değil yakalaması, geride bırakmasının ise hayal olduğu anlaşılıyor.

İşte gazeteci Ziya keskinışık’ın yaptığı araştırmanın sonuçları.  

ANTALYA : 

Turizm Bakanlığı yatırım ve İşletme Belgeli 888 tesis, 385 bin 847  Yatak. 1358 Kent oteli 104 Bin 660 yatak.

MERSİN :

Turizm Bakanlığı yatırım ve İşletme Belgeli 65 otel, 20 bin 087 Yatak.

ANTALYA : 

232 adet 5 Yıldızlı Otel. 47 Tatil köyü.

213 Adet 4 Yıldızlı otel.

152 Adet 3 Yıldızlı otel.

70 Adet 2 Yıldızlı Otel.

20 adet 1 Yıldızlı Otel.

1 Adet 7 Yıldızlı otel. (İnşa halinde)

MERSİN :

12 Adet 5 Yıldızlı Otel.

21 Adet 4 Yıldız Otel.

20 Adet 3 Yıldızlı otel.

2 Adet 10 Yıldızlı otel.

2 Adet 1 Yıldızlı otel.

6 Apart otel

2 Motel.

ANTALYA :

163 Mavi bayraklı plaj. 

MERSİN :

6 - Yazı ile (Altı) Mavi bayraklı plaj.

ANTALYA :

6 Yat limanı.

3 Marina.

MERSİN :

2 Marina.

ANTALYA :

2010 Yılında gelen Turist sayısı 9 Milyon 580 Bin 322.

2011 Temmuz ayı itibarı sadece Hava yolu ile gelen turist sayısı 7 Milyon 500 bin.

Hedef 12 Milyon

MERSİN : 

2010 Yılı. 337 Bin 845 turist, 110 Bin 303 ‘ü yabancı.

Yorum Ekle comment Yorumlar (2)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  • Gönderen : Sinerji - Tarih : 21/1/2012 - 00:23:56
    CHP nin oylarını eriten bitiren Başkan M.Özcan sayesinde Mersin kalesi de düşecek. Suçlu aramayın CHP li herkes sorumludur.

  • Gönderen : Ahmet Tekniker - Tarih : 28/8/2011 - 15:29:02
    Sevgili Dostum Ziya.... Neden Şaşırıyosun en kestirme anlatımla: Bu Adam Şehrin Her yerine "BU HİZMETLER MERSİNLİLER İÇİN" Diye yazılar astırmış, Yurttaşı geri zekalı yerine koymuş geri zekalı muamelesi yapmış.. Sanki Bu kentte yaşayanlar Yapılanların ÇEMİŞKEZEK``LİLERE yapıldığını iddia ediyorlarmış gibi... Ama buna rağmen gende Üç kez seçilmiş biri... Böyle kent İnsanına böyle yönetici...

 

 
 
 
  
ANASAYA            |             İLETİŞİM             |             KÜNYE               |             GİRİŞ SAYFAM YAP             |             BANKA ŞUBELERİ            |             GİZLİLİK İLKELERİ
 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
fotohaber.net © Copyright 2005-2017 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA


sanalbasin.com üyesidir

mersin haberleri,mersin haberler,mersin haber,güncel haber,güncel haberler,siyaset haberler,politika haberler,mersin,haber