ANASAYFA  HABER ARŞİVİ GÜNCEL FOTOHABER MAGAZİN TURİZM ÖZEL HABER ÜST MANŞET TANITIM

 
 
ANAMUR YARI AÇIK CEZAEVİ’NİN KANALİZASYONU 2 YILDIR BEKLEMEDE | FOTOHABER.NET | İnternet Gazetesi
 
 ANAMUR YARI AÇIK CEZAEVİ’NİN KANALİZASYONU 2 YILDIR BEKLEMEDE
 
Tarih : 28.3.2018 09:10:00

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ FİKRİ SAĞLAR, MESKİ MALAKLAR MAHALLESİ’NİN KANALİZASYON SORUNUNU OYALAMAYA DEVAM EDİYOR
 

Anamur Yarı Açık Cezaevi’nin de bulunduğu Malaklar Mahallesi’nde, atık suların MESKİ kanalizasyon şebekesine bağlanması projesi 2 yıl önce temel atma töreni yapılmasına rağmen hala tamamlanmadı. Kanalizasyon inşaatı için ihtiyaç duyulan malzemelerin ve işgücünün Cezaevi tarafından karşılanacak olmasına rağmen MESKİ tarafından hala konuyla ilgili bir adım atılmadı. 

Cezaevi’nin kanalizasyon sisteminin bölgedeki dereye akarak koku yapması ve yeraltı sularına karışarak insan sağlığına tehdit oluşturması nedeniyle mahalleli tarafından 2014 yılından bu yana yapılan talepler nedeniyle, Cezaevi yönetimi ve MESKİ arasında bir anlaşma yapılmıştı. Bu anlaşmaya göre, malzemelerin cezaevi tarafından karşılanması halinde arazi çalışmalarının MESKİ tarafından gerçekleştirileceği sözü verilmişti. Cezaevi tarafından borular ve ekipman satın alındı. 2016 yılının başında bir temel atma töreni düzenlenerek çalışmalara başlandığı duyuruldu. Ancak 2 yıldır MESKİ tarafından herhangi bir çalışma yapılmadı.

Atık suların toplandığı fosseptik çukuru nedeniyle hem Cezaevi hem de mahalledeki halk, ağır koku ve kirlilikten şikayetçi. Ayrıca atık suların yer altı sularına ve dereye karışması sonucunda ortaya çıkabilecek muhtemel hastalıklar, bölge halkı için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Kurban kesilerek törenlerle vurulan ilk kepçenin ardından 2 yılı aşkın süredir kanalizasyon projesinde maalesef hiçbir ilerleme kaydedilmedi. Bu konuda Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ve MESKİ’yi bir an önce harekete geçmeye ve halk sağlını tehdit eden bu büyük riske karşı önlem almaya davet ediyorum.

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!

 

 
 
 
  
ANASAYA            |             İLETİŞİM             |             KÜNYE               |             GİRİŞ SAYFAM YAP             |             BANKA ŞUBELERİ            |             GİZLİLİK İLKELERİ
 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
fotohaber.net © Copyright 2005-2017 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA


sanalbasin.com üyesidir

mersin haberleri,mersin haberler,mersin haber,güncel haber,güncel haberler,siyaset haberler,politika haberler,mersin,haber